ANALÝZA KONDICE A OPTIMALIZACE STRAVOVACÍCH NÁVYKŮ

POZNEJTE SAMI SEBE A MĚJTE SE RÁDI

Zjistíme skladbu vašeho těla pomocí bioimpedanční analýzy, biorezonanční metodou vám nastíníme možné chybějící vitamíny a minerály a posoudíme stav vašeho kardiovaskulárního systému za přispění fotopletysmografie. Poté rozebereme váš jídelníček, posvítíme si na aktuální šablony vašich pohybových aktivit a zhodnotíme vaše zatížení stresem

V souladu s výsledky těchto rozborů vám pak doporučíme co jíst, kdy jíst, kdy nejíst, jak se hýbat, případně se s vámi podělíme o další potřebné poznatky. Budete se pak těšit na jídlo i na pohyb. Budete mít dobrý pocit při jídle i po něm, aniž byste se po dojedení cítili provinile.
Dodržování navržených doporučení vám může pomoci vést déle aktivní život a déle se udržet v tělesné i duševní rovnováze.
Rádi vás budeme na této cestě doprovázet a poskytovat vám oporu.

Podrobnější informace níže.

Každý z nás má v těle určité množství vody, tuku a svalové hmoty. Pokud víte v jakém poměru se tyto složky ve vašem organismu aktuálně nacházejí, můžete si poměrně přesně stanovit startovací čáru, ze které vyrazíte vstříc optimálnímu poměru těchto složek. Nám tím odkryjete možnosti, jak vám poskytnout ještě lepší podporu a také pro vás budeme moci v tomto směru ostřeji načrtnout virtuální mantinely, které vám pomohou nezabloudit v džungli zavádějících reklam a pseudovědeckých informací vyvolávajících v nás nadměrné pochybnosti o našem těle,
o naší vůli a o našich schopnostech a nutících nás dělat rozhodnutí, která ani nejsou naše.

Proč hlavně byste se měli snažit snížit procento tuku a zvýšit procento svalové hmoty?

 • Snížíte rizika onemocnění různými chorobami (kardiovaskulární, chronické onemocnění ledvin apod.)
 • Můžete zvýšit svoji kondici
 • Můžete zhubnout
 • Může se zlepšit vaše schopnost se soustředit
 • Vaše paměť může dosáhnout vyšší úrovně
 • Můžete být méně unavení atd.

Bioimpedanční analýza a související antropometrická měření (BIA) vám právě tento poměr vody, tuku a svalové hmoty v těle odhalí. Není však nejdůležitější zjistit tyto hodnoty a v tabulce si najít, jestli jste v normálu. Podstatné pro vývoj vašeho zdraví je v první řadě vědět, jak tyto výsledky mohou z dlouhodobého hlediska negativně ovlivnit činnost jednotlivých orgánů a organismu jako celku. V druhé řadě pak, jaké postupy v rámci vašeho stravování a celkově životního stylu zvolit, abyste snížili rizika onemocnění, úrazů a předčasného stárnutí. V tomto směru pro vás učiníme vše, co bude v našich silách v rámci následných konzultací.

Náš organismus také potřebuje pro svoji správnou funkci mikronutrienty (vitamíny, minerály) a na druhou stranu je nutné podporovat přirozené procesy v těle, které mu pomáhají se účinně zbavovat nežádoucích látek (těžké kovy, toxiny apod.).

Zda máte dostatečnou hladinu mikronutrientů nebo příliš vysokou hladinu toxinů či těžkých kovů vám může napovědět přístroj na bázi bio rezonance (BRA).

V ČR nejvíce lidí umírá na kardiovaskulární onemocnění. Proto bychom měli mít včas maximum informací o tom, v jakém stavu se nachází náš kardiovaskulární systém a zda je potřeba podniknout kroky k nápravě změnou stravy a životního stylu nebo navštívit lékaře/specialistu. Základní přehled o stavu vašich cév (AS) vám může pomoci získat přístroj, který snímá tlakovou vlnu, tvořenou při každém stahu srdce. Dle výrobce tak dokáže až několik let dopředu upozornit na možná rizika.

Všechna měření jsou neinvazivní, bezpečná a bezbolestná.

Pravidelně také spolupracujeme s odborníky z naší centrály v Českém Těšíně a vyhlašujeme termíny měření například osteoporózy přes patní kost. Určitě stojí za to nahlédnout i na podrobnější informace o produktech s měřením úzce souvisejících. Dále vám můžeme taktéž zprostředkovat měření pro určení srdečně-cévního rizika z kapilární krve. Pozvánku na tato měření obdržíte včas do vaší e-mailové schránky.

ROZBOR JÍDELNÍČKU A POHYBOVÝCH AKTIVIT

Pro rozbor jídelníčku a pohybových aktivit je třeba zapisovat po nějakou dobu kolik čeho a kdy sníte a vypijete potažmo jak se hýbete. Napište každou konzumaci čehokoli a každou pohybovou aktivitu, která podle vás stojí za zmínku. Optimální je praktikovat toto po celý týden. Můžete začít od jakého dne chcete. Pokud jste v časovém presu, stačí mi 4 dny, ale je nutné, aby tam byla sobota a neděle, protože spousta lidí má v tyto dny jídelníček i pohybový režim diametrálně odlišný. Uveďte prosím taktéž seznam případných užívaných léků včetně důvodů jejich užívání a označte, které z nich máte předepsané vaším lékařem. Vhodné je také vypsat seznam užívaných doplňků stravy v průběhu zápisu jídelníčku.
Velice důležité je zapisovat jídelníček v době, kdy jíte "normálně", tzn. lze z toho vyvodit, že se tak stravujete po většinu dní! Jinými slovy nemá smysl psát jídelníček např. na dovolené v režimu all inclusive, pokudže se tak ovšem nestravujete po většinu roku.:)

Výsledkem tohoto rozboru není seznam toho, co máte odteď správně jíst, ale vyhodnocení současného stavu.
Po rozboru budete vědět například:

 • Jaké vám ve stravě chybí vitamíny, minerály a další látky.
 • Zda jsou zastoupeny všechny esenciální aminokyseliny.
 • Do jaké míry vyvolává vaše současná strava v těle zánět.
 • Jestli jíte moc nebo málo cukrů, tuků nebo bílkovin (proteinů).
 • Jestli nejíte obecně příliš málo tzn. zda není váš kalorický příjem dlouhodobě příliš nízký
 • a další užitečné informace.

V případě, že si chcete nechat sestavit jídelníček na základě tohoto rozboru, výsledků BIA a dalších vstupních parametrů, které probereme na některé z konzultací, rád vám tuto službu v následném kroku poskytnu.

Připravil jsem pro vás formulář (formát .pdf), který si můžete vytisknout (mélo by vám z tiskárny vylézt 7 stran, každá na jeden den) a vyplnit. Pokud dodržíte formulářem danou strukturu, je možné samozřejmě použít jakýkoli papír. Případně je možné údaje zapisovat přímo do tabulky formuláře v elektronické podobě.
K otevření formuláře v zapisovatelné podobě (formát .xlsx) je potřeba mít nainstalovaný tabulkový procesor, např. Calc z kancelářského balíku LibreOffice.

Náhled formuláře pro zápis jídelníčku

U množství je možné uvést např. ks, plátek, porce, balení, lžíce apod. Čím však bude množství přesnější (zvážené ingredience), tím bude přesnější i výsledek rozboru.

Časy nemusí být přesně na minutu.

Do potravin zapisujte i nápoje.

Alternativní formou může být focení všeho, co sníte. Pokud to budete dělat mobilem (nebo nastavíte na foťáku čas), budou se zároveň s fotkou ukládat i časy konzumace jídel. Pokud budete mít zapnutou GPS, tak i místo :)

CO SE STRESEM?

UDĚLEJTE Z NĚJ SVÉHO PŘÍTELE...

CVIČENÍ

UKÁZKA JEDNÉ Z MÝCH PRAVIDELNÝCH POHYBOVÝCH AKTIVIT

KONTAKT

Potřebujete více podrobností? Napište nám!

Bendova 26, 301 00 PLZEŇ
Mobil: +420 734 630 756
Telefon: +420 377 267 500
Email: info@pausar.com